Top Sport

Дарио Срна

Срна: Ако Грилиш вредеше 100 милиони, што да зборуваме за Мудрик

Дарио Срна, поранешниот хрватски репрезентативец, а сега спортски директор на украинскиот Шахтјор Доњецк ги предупреди премиерлигашите дека клубот нема евтино …

Срна: Ако Грилиш вредеше 100 милиони, што да зборуваме за Мудрик Прочитај повеќе

Дарио Срна донирал 15 тони мандарини за болниците во Хрватска

Поранешниот хрватски фудбалер, Дарио Срна донирал 15 тони мандарини за болниците во Загреб, Сплит и Осиек. „Во овие времиња со …

Дарио Срна донирал 15 тони мандарини за болниците во Хрватска Прочитај повеќе

Дарио Срна: Михајловиќ е најголемиот борец, а Деки Станковиќ е легенда!

Легендата на украински Шахтјор и на хрватската фудбалска репрезентација, Дарио Срна важи за голем спортсмен за кого многумина имаат само …

Дарио Срна: Михајловиќ е најголемиот борец, а Деки Станковиќ е легенда! Прочитај повеќе

Scroll to Top