Top Sport

Давид Алаба

Алаба воодушевен од Белингем: Неверојатна ментална сила и висока класа

Реал Мадрид имаат одличен старт на новата сезона и се на првото место во шпанската Ла лига, најмногу поради новото …

Алаба воодушевен од Белингем: Неверојатна ментална сила и висока класа Прочитај повеќе

Давид Алаба повторно избран за најдобар фудбалер на Австрија

Давид Алаба третпат по ред, а вкупно деветти пат во кариерата е избран за австриски фудбалер на годината. Дефанзивецот на …

Давид Алаба повторно избран за најдобар фудбалер на Австрија Прочитај повеќе

Прославата на Алаба со столче стана хит на социјалните мрежи

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Давид Алаба очигледно беше понесен од победничката атмосфера на „Сантијаго Бернабеу“, откако најде столче и го …

Прославата на Алаба со столче стана хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе

Алаба: Се откажав од голема „комотност“ за да играм за Реал

Австриската ѕвезда на Реал Мадрид, Давид Алаба во интервју за весникот „Куриер“ имаше шанса да осврне на почетокот на неговата …

Алаба: Се откажав од голема „комотност“ за да играм за Реал Прочитај повеќе

Заврши сагата околу Алаба – Австриецот ќе го облече дресот на Реал

Фудбалерот на Баерн Минхен, Давид Алаба, го ставил потписот на првиот дел од договорот со Реал Мадрид. Австриецот на „Сантијаго …

Заврши сагата околу Алаба – Австриецот ќе го облече дресот на Реал Прочитај повеќе

Scroll to Top