Top Sport

Дејан Савичевиќ

Савичевиќ: Само во Хрватска има култ кон репрезентацијата и затоа се успешни

Фудбалската легенда, а сега претседател на Црногорската фудбалска федерација, Дејан Савичевиќ смета дека Хрватска со многу среќа стигнала до третото …

Савичевиќ: Само во Хрватска има култ кон репрезентацијата и затоа се успешни Прочитај повеќе

Савичевиќ со поддршка за руските фудбалери: Гледам дека се повторува 1992 година

Прославениот црногорски фудбалер, Дејан Савичевиќ, во интервју за „Ла Република“, рекол руските спортисти не треба да бидат жртви на одлуките …

Савичевиќ со поддршка за руските фудбалери: Гледам дека се повторува 1992 година Прочитај повеќе

Савичевиќ: Хајдук нудеше повеќе, но Црвена звезда е најголем клуб на овие простори

Легендарниот црногорски фудбалер Дејан Савичевиќ во интервју за словенечките медиуми откри зошто ја избрал Црвена звезда пред Хајдук од Сплит, …

Савичевиќ: Хајдук нудеше повеќе, но Црвена звезда е најголем клуб на овие простори Прочитај повеќе

Пред 26 години, Дејо и „росонерите“ ги понижија Каталонците (видео)

Во едно од најзабележителните финалиња од Лигата на шампионите, пред точно 26 години (18 мај 1994 година), Дејан Савичевиќ и …

Пред 26 години, Дејо и „росонерите“ ги понижија Каталонците (видео) Прочитај повеќе

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал

Претседателот на Црногорскиот фудбалски сојуз и во исто време легенда на Црвена звезда, Дејан Савичевиќ во интервју за Црногорската ТВ …

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал Прочитај повеќе

Савичевиќ се потсети на легендарното видео со „пургерот“ (видео)

Славниот црногорски фудбалер Дејан Савичевиќ во интервју за „Спорт клуб“ конечно објасни зошто вербално се пресмета со еден хрватски навивач …

Савичевиќ се потсети на легендарното видео со „пургерот“ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top