Top Sport

демба ба

Поранешниот напаѓач на Челси, Демба Ба замина во пензија

Поранешниот напаѓач на Челси, Сенегалецот Демба Ба објави дека заминува во пензија по 16-годишна професионална кариера, во која играше за …

Поранешниот напаѓач на Челси, Демба Ба замина во пензија Прочитај повеќе

Демба Ба демантира дека си заминал од Башакшехир поради постењето за Рамазан

Поранешниот сенегалски репрезентативец, Демба Ба демантира дека си заминал од Истанбул Башакшехир поради неговото инсистирање да пости за време на …

Демба Ба демантира дека си заминал од Башакшехир поради постењето за Рамазан Прочитај повеќе

Демба Ба во телефонски разговор со контроверзниот судија Колцеску

Фудбалерот на Башакшехир, Демба Ба имал телефонски разговор со романскиот четврти судија, Себастијан Колцеску, кој предизвика прекин на контроверзниот меч …

Демба Ба во телефонски разговор со контроверзниот судија Колцеску Прочитај повеќе

Scroll to Top