Top Sport

Дерек Чисора

Фјури пред боксерскиот спектакл со Чисора: Ќе биде масакр

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури се покажа 3,5 килограми потежок од предизвикувачот Дерек Чисора и вети „масакр“ на …

Фјури пред боксерскиот спектакл со Чисора: Ќе биде масакр Прочитај повеќе

Вајт со брутален нокаут ја доби „војната“ со Чисора, па го повика Џошуа (видео)

Дилијан Вајт го нокаутираше Дерек Чисора во британската тешкашка битка за да ја освои ВБО интернационалната титула во тешка категорија …

Вајт со брутален нокаут ја доби „војната“ со Чисора, па го повика Џошуа (видео) Прочитај повеќе

Дилијан Вајт го „здроби“ Паркер, Чисора со нокаут над Такам (видео)

Британецот Дилијан Вајт го прати на подот првпат во кариерата Новозеланѓанецот Џозеф Паркер во „О2 арената“ во Лондон за да …

Дилијан Вајт го „здроби“ Паркер, Чисора со нокаут над Такам (видео) Прочитај повеќе

Фјури: Дебел како свиња, влакнест како животно, но гладен како лав!

Тајсон Фјури покажа дека уште не е подготвен за враќање во рингот, откако ненајавено се појави во кампот на поранешниот …

Фјури: Дебел како свиња, влакнест како животно, но гладен како лав! Прочитај повеќе

Scroll to Top