Top Sport

Џанпјеро Гасперини

Инцидент во Фиренца: Гасперини го нападнал спортскиот директор на Фиорентина

По ремито меѓу Фиорентина и Аталанта (1:1) во 30. коло од Серија А во Фиренца, на стадионот „Артемио Франки“ се …

Инцидент во Фиренца: Гасперини го нападнал спортскиот директор на Фиорентина Прочитај повеќе

Несфатливиот колапс на фудбалската бајка на Аталанта

Спортскиот директор на Аталанта, Умберто Марино признава дека „колапсот“ на тимот во вториот дел од сезоната е „несфатлив“, но ветува …

Несфатливиот колапс на фудбалската бајка на Аталанта Прочитај повеќе

Гасперини му одговори на Папу Гомез: Непочитувањето дојде од негова страна

Аргентинскиот репрезентативец Алехандро „Папу“ Гомез тврди дека морал да замине од Аталанта откако тренерот на тимот, Џанпјеро Гасперини се обидел …

Гасперини му одговори на Папу Гомез: Непочитувањето дојде од негова страна Прочитај повеќе

Што навистина се случило меѓу Гомез и Гасперини?

Капитенот на Аталанта, Алехандро „Папу“ Гомез најверојатно ќе замине од Бергамо по конфликтот со тренерот Џанпјеро Гасперини, откако на Инстаграм …

Што навистина се случило меѓу Гомез и Гасперини? Прочитај повеќе

Гасперини: Само Интер со Конте можат да го предизвикаат Јувентус

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини тврди дека Интер се единствениот тим кој може да му биде ривал на Јувентус за …

Гасперини: Само Интер со Конте можат да го предизвикаат Јувентус Прочитај повеќе

Гасперини сака Мбапе да игра против неговата Аталанта

Џанпмбапејеро Гасперини, тренерот на најголемото изненадување сезонава во Серија А и едно го поголемите во фудбалска Европа, Аталанта изјави дека …

Гасперини сака Мбапе да игра против неговата Аталанта Прочитај повеќе

Scroll to Top