Top Sport

Дражен Петровиќ

Сеќавање на кошаркарскиот Моцарт: „Дражен ја промени кошарката, исто како Џордан што ја промени НБА“

Во Вроцлав на 6 јуни 1993 година, во квалификациите против Словенија, во сосема неважен меч капитенот за последен пат ја …

Сеќавање на кошаркарскиот Моцарт: „Дражен ја промени кошарката, исто како Џордан што ја промени НБА“ Прочитај повеќе

Раѓа: Се испокаравме со Дражен вечерта пред тој да загине

Дино Раѓа преку својот Фејсбук профил се потсети на својот поранешен соиграч од хрватската репрезентација, Дражен Петровиќ, кој пред точно …

Раѓа: Се испокаравме со Дражен вечерта пред тој да загине Прочитај повеќе

Мајката на Дончиќ и однесе вредни подароци на мајката на Дражен (фото)

Музејско-меморијалниот центар Дражен Петровиќ од денеска е пободат за два нови вредни експонати, пренесуваат хрватските медиуми. Мирјам Потербин, мајката на …

Мајката на Дончиќ и однесе вредни подароци на мајката на Дражен (фото) Прочитај повеќе

„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ

Кошаркарот Мирко Миличевиќ играл заедно со легендарниот Дражен Петровиќ во хрватска Цибона. По толку години од страшната сообраќајка која беше …

„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top