Top Sport

Ел Хаџи Диуф

Диуф: Салах нема да добие договор каков што заслужува бидејќи е Африканец

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Ел Хаџи Диуф го преупреди Мохмед Салах дека нема да добие договор каков што навистина заслужува …

Диуф: Салах нема да добие договор каков што заслужува бидејќи е Африканец Прочитај повеќе

Карагер: Ливерпул ќе ја освоеше титулата да не беа трите катастрофални засилувања

Џејми Карагер смета дека во кариерата ќе ја освоил и Премиерлигата доколку Ливерпул не потпишале со тројца „катастрофални“ засилувања. 43-годишниот …

Карагер: Ливерпул ќе ја освоеше титулата да не беа трите катастрофални засилувања Прочитај повеќе

Ето: Дрогба и Диуф се смешни, јас сум најдобриот Африканец во историјата

Самуел Ето повтори дека е сигурен дека тој е најдобриот африкански фудбалер во историјата, потсмевајќи се со сличните тврдења на …

Ето: Дрогба и Диуф се смешни, јас сум најдобриот Африканец во историјата Прочитај повеќе

Ел Хаџи Диуф: Џерард е егоист, му беше битно само тој да даде гол!

Некогашниот напаѓач на Ливерпул, Ел Хаџи Диуф кој вниманието на светската јавност го привлече со одличните настапи за Сенегал на …

Ел Хаџи Диуф: Џерард е егоист, му беше битно само тој да даде гол! Прочитај повеќе

Диуф: Ливерпул беше грешка, требаше да потпишам за Манчестер јунајтед

Контроверзниот Сенегалец, Ел Хаџи Диуф повторно дека е разочаран што во својата кариера играл за Ливерпул додавајќи дека би му …

Диуф: Ливерпул беше грешка, требаше да потпишам за Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Scroll to Top