Top Sport

Фернандињо

Фернандињо се врати таму каде што почна да игра фудбал

Ветеранот Фернандињо го напушти англискиот шампион Манчестер Сити и се врати во својот матичен клуб во Бразил, Атлетико Параненсе. Тој …

Фернандињо се врати таму каде што почна да игра фудбал Прочитај повеќе

Крај на една ера: Од Манчестер Сити замина и последниот што имаше титула пред Пеп Гвардиола

Капитенот на Манчестер Сити, Фернандињо, го напушта „Етихад“. Тој се враќа во татковината, каде потпиша со Атлетико Параненсе. Доби двегодишен …

Крај на една ера: Од Манчестер Сити замина и последниот што имаше титула пред Пеп Гвардиола Прочитај повеќе

Фернандињо го изненади и Гвардиола – заминува по девет сезони во Сити!

Капитенот на Манчестер сити, Фернандињо потврди дека нема да потпише нов договор со англискиот шампиони и ќе замине од „Етихад“ …

Фернандињо го изненади и Гвардиола – заминува по девет сезони во Сити! Прочитај повеќе

Топ 10 фудбалери кои се слободни во јуни – Меси, Агуеро, Рамос, Алаба, Ди Марија…

Во јануарскиот преоден рок немаше големи фудбалски трансфери, но затоа летниот, во јуни се очекува да е вистинска „бомба“. Ова …

Топ 10 фудбалери кои се слободни во јуни – Меси, Агуеро, Рамос, Алаба, Ди Марија… Прочитај повеќе

Фернандињо ќе го бојкотира Бразил поради навредите за семејството

Бразилскиот селектор Тите открива дека ѕвездата на Манчестер сити, Фернандињо ветил на неговото семејство дека нема да се врати во …

Фернандињо ќе го бојкотира Бразил поради навредите за семејството Прочитај повеќе

Scroll to Top