Top Sport

Фикајо Томори

Кошмар за Томори против својот стар клуб Челси – црвен картон и пенал!

Фикајо Томори пред реваншот против Челси, ветуваше „одмазда“ против својот стар клуб, но дефанзивецот на Милан стана трагичар на „Сан …

Кошмар за Томори против својот стар клуб Челси – црвен картон и пенал! Прочитај повеќе

Томори го продолжи договорот со Милан за крај на шпекулациите за враќање во Англија

Фикајо Томори стави потпис на нов петгодишен договор со Милан, за да стави крај на сите шпекулации за можно враќање …

Томори го продолжи договорот со Милан за крај на шпекулациите за враќање во Англија Прочитај повеќе

Томори најверојатно останува со постојан договор во Милан

Според италијанските медиуми, Милан е блиску до договор со Челси за постојан трансфер на англискиот дефанзивец Фикајо Томори. 23-годишниот Томори …

Томори најверојатно останува со постојан договор во Милан Прочитај повеќе

Томори со својот прв гол за Милан го урна рекордот на Роналдо

Фудбалерот на Милан, Фикајо Томори, пред очите на Кристијано Роналдо, во неделата го урна рекордот на Португалецот. Томори, кој како …

Томори со својот прв гол за Милан го урна рекордот на Роналдо Прочитај повеќе

Томори: Како да му кажеш не на најголемиот на сите времиња, Паоло Малдини?

Фикајо Томори вели дека чувствувал дека мора да се приклучи на Милан кога добил понуда од „најдобриот“ Паоло Малдини. Малдини, …

Томори: Како да му кажеш не на најголемиот на сите времиња, Паоло Малдини? Прочитај повеќе

Scroll to Top