Top Sport

ФК Брегалница

Силекс во драма ја урна Шкендија, Тиквеш со 10 играчи подобар од Вардар

Веќе нема непоразени тимови во македонската Прва лига, откако Силекс во драматична завршница успеа да стигне до 2:1 победа над …

Силекс во драма ја урна Шкендија, Тиквеш со 10 играчи подобар од Вардар Прочитај повеќе

Брегалница го доведе и Украинецот Степаненко

Украинецот Валериј Степаненко е најновото десетто засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. 24-годишниот Степаненко, кој …

Брегалница го доведе и Украинецот Степаненко Прочитај повеќе

Брегалница се засили со Грузиецот Робакидзе

Грузиецот Лука Робакидзе е најновото засилување за Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, објави македонскиот прволигаш. 23-годишниот …

Брегалница се засили со Грузиецот Робакидзе Прочитај повеќе

Засилувања од Панама и од Костарика дојдоа во Брегалница

Одбранбениот фудбалер Џамал Дикенс од Панама и интернационалецот од Костарика, Фабрицио Де Јесус Венегас се новите засилувања за македонскиот прволигаш …

Засилувања од Панама и од Костарика дојдоа во Брегалница Прочитај повеќе

Првото засилување за Брегалница е голманот Давков

Македонскиот прволигаш Брегалница го доведе првото засилување за следната натпреварувачка сезона. По заминувањето на Давид Денковски во Шкупи, приоритет за …

Првото засилување за Брегалница е голманот Давков Прочитај повеќе

Струга шампионски се врати во Тетово, Скопје ќе игра бараж за опстанок со Вардар

Новокрунисаниот македонски шампион Струга, во дербито на претпоследното 32. коло во Првата лига, стигна до импресивна камбек победа од 1:2 …

Струга шампионски се врати во Тетово, Скопје ќе игра бараж за опстанок со Вардар Прочитај повеќе

Струга останува лидер по убедливата победа во Штип, Шкупи го победи и Силекс

Струга на две кола пред крајот на сезоната во македонската Прва лига, останува лидер со два поени предност пред Шкендија, …

Струга останува лидер по убедливата победа во Штип, Шкупи го победи и Силекс Прочитај повеќе

Scroll to Top