Top Sport

ФК Победа

Струга загуби поени во Автокоманда, Шкупи ја декласираше Победа

Струга не успеа да издржи за победа на гости кај Скопје, одигрувајќи 1:1, во исто време кога актуелниот шампион Шкупи …

Струга загуби поени во Автокоманда, Шкупи ја декласираше Победа Прочитај повеќе

Силекс ја искористи „нулата“ на Шкендија за да се израмни со нив на табелата

Битката за последното место кое води во Европа ќе биде интересно во македонската Прва лига, откако Силекс ја продолжи победничката …

Силекс ја искористи „нулата“ на Шкендија за да се израмни со нив на табелата Прочитај повеќе

Шкупи „падна“ во Кратово и пропушти шанса да се врати на врвот

Кратово повторно се покажа како тежок терен за македонскиот шампион Шкупи, откако Силекс стигна до 2:1 победа над скопскиот клуб …

Шкупи „падна“ во Кратово и пропушти шанса да се врати на врвот Прочитај повеќе

Шкендија се врати за победа кај Победа, Шкупи и Силекс без „муниција“

Шкендија по две ремија се врати на победите, откако триумфираше со 3:1 на гости кај победа, додека шампионот Шкупи повторно …

Шкендија се врати за победа кај Победа, Шкупи и Силекс без „муниција“ Прочитај повеќе

Струга на Захариевски со совршена „петка“ по победата на Силекс

Струга го продолжи „атомскиот“ старт во македонската Прва лига, откако и покрај тоа што во финишот на мечот беа со …

Струга на Захариевски со совршена „петка“ по победата на Силекс Прочитај повеќе

Струга со убедлива победа над Победа го отвори македонскиот шампионат

Бесарт Ибраими постигна два гола за Струга да стигне до убедлива 3:0 победа над Победа на отварањето на новата сезона …

Струга со убедлива победа над Победа го отвори македонскиот шампионат Прочитај повеќе

ПМФЛ: Шкендија со „петарда“ за Победа, Вардар го доби Силекс

Актуелните шампиони Шкендија немаа проблеми со „фенерџијата“ Победа во 25. коло од Првата лига, победувајќи ги со 5:2 за да …

ПМФЛ: Шкендија со „петарда“ за Победа, Вардар го доби Силекс Прочитај повеќе

Прилепска Победа ја исфрли Шкендија од Купот, две струмички екипи во полуфиналето

Прилепскиот прволигаш Победа со денешните 2-0, (вкупно со 3-0) го победи шампионот Шкендија и го елиминираше од Купот на Македонија. …

Прилепска Победа ја исфрли Шкендија од Купот, две струмички екипи во полуфиналето Прочитај повеќе

Scroll to Top