Top Sport

Хари Мегваер

Мегваер: Сакам да играм, кога сум на теренот тимот најчесто победува

Хари Мегваер, некогаш најскапиот дефанзивец во светот, долго време е критикуван од страна на навивачите на Манчестер јунајтед. Навивачите долго …

Мегваер: Сакам да играм, кога сум на теренот тимот најчесто победува Прочитај повеќе

„Црвените ѓаволи“ ја прифатија понудата, Мегваер се сели во Вест Хем

Манчестер јунајтед и Вест Хем постигнале договор околку трансферот на Хари Мегваер. Клубот од Лондон за трансферот на Мегваер ќе …

„Црвените ѓаволи“ ја прифатија понудата, Мегваер се сели во Вест Хем Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед ја одбил понудата на Вест Хем за Хари Мегваер

Англискиот премиерлигаш Вест Хем доставил понуда до Манчестер Јунајтед да го доведе Хари Мегваер на позајмица, но таа е одбиена, …

Манчестер Јунајтед ја одбил понудата на Вест Хем за Хари Мегваер Прочитај повеќе

Тен Хаг се премислува за Хари Мегваер, сака да го задржи на „Олд Трафорд“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, почнува да се премислува за Хари Мегваер. Досега се веруваше дека стратегот сака …

Тен Хаг се премислува за Хари Мегваер, сака да го задржи на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Scroll to Top