Top Sport

Јан Фертонген

Хаос кај Белгијците! Фертонген со „боцка“ за Де Брујне: Не даваме голови бидејќи сме стари

Атмосферата во белгиската репрезентација по незгодниот 2:0 пораз од Мароко очигледно не е на високо ниво, откако Јан Фертонген саркастично …

Хаос кај Белгијците! Фертонген со „боцка“ за Де Брујне: Не даваме голови бидејќи сме стари Прочитај повеќе

Семејството на Фертонген било држено „под нож“ при грабеж!

Семејството на дефанзивецот на Тотенхем, Јан Фертонген било држено под закана со нож додека четири мажи го ограбувале неговиот дом …

Семејството на Фертонген било држено „под нож“ при грабеж! Прочитај повеќе

Ериксен демантира дека Фертонген спиел со неговата девојка

Данецот Кристијан Ериксен преку социјалните мрежи ги демантираше лудите шпекулации дека неговиот колега од Тотенхем, Јан Фертонген имал афера со …

Ериксен демантира дека Фертонген спиел со неговата девојка Прочитај повеќе

Застрашувачки момент! Фертонген заработи повреда, едвај излезе од терен (видео)

Фудбалерот на Тотенхем, Јан Фертонген доби очигледен потрес на мозокот, но зачудувачки му беше дозволено да продолжи да игра, пред …

Застрашувачки момент! Фертонген заработи повреда, едвај излезе од терен (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top