Top Sport

Јапонија

Првиот човек на фудбалот во Јапонија има коронавирус, бил на конгресот во Амстердам

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Јапонија, Козо Ташима (62) е инфициран со коронавирусот. „Ги добив резултатите од тестот кои потврдуваат …

Првиот човек на фудбалот во Јапонија има коронавирус, бил на конгресот во Амстердам Прочитај повеќе

Јапонците „учеа кошарка“ од Американците, заглавија на -53

Кошаркарската селекција на САД денеска немаше вистински ривал во третото коло од групната фаза на СП во Кина. Американците со …

Јапонците „учеа кошарка“ од Американците, заглавија на -53 Прочитај повеќе

Турците немаа проблеми со „самураите“ на Мундобаксетот во Кина

Кошаркарите на Турција со победа го започнаа СП во Кина откако на стартот ја совладаа Јапонија со убедливи 86-67. Турскиот …

Турците немаа проблеми со „самураите“ на Мундобаксетот во Кина Прочитај повеќе

Доријан Бабунски и донесе победа на Мачида во Јапонија (видео)

Македонски напаѓач, Доријан Бабунски (22) постигна убав гол за својот тим Мачида во победата од 2-1 против Ависпа Фукуока, во …

Доријан Бабунски и донесе победа на Мачида во Јапонија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top