Top Sport

Јованка Радичевиќ

Екс-Вардарките Радичевиќ и Херем меѓу најдобрите на Мундијалот

Уште не стивнуваат реакциите по контроверзните 10 последни секунди од денешното финале меѓу Шпанија и Холандија на ракометниот Мундијал во …

Екс-Вардарките Радичевиќ и Херем меѓу најдобрите на Мундијалот Прочитај повеќе

Радичевиќ: Ќе има многу емоции, сакам полни трибини

Ракометарките на Вардар, в сабота, ќе го одиграат четврт-финалниот реванш во Лигата на шампионките, против Митјиланд. Во реваншот ракометарките на …

Радичевиќ: Ќе има многу емоции, сакам полни трибини Прочитај повеќе

ЖРК Вардар: Мечот со Ларвик подготовка за гостувањето кај ФТЦ

Ракометарките на Вардар в сабота продолжуваат со натпреварите во Лигата на шампионките. Во Скопје ќе гостува Ларвик, екипа која „црвено-црните“ …

ЖРК Вардар: Мечот со Ларвик подготовка за гостувањето кај ФТЦ Прочитај повеќе

Scroll to Top