Top Sport

Јулијан Нагелсман

Готово е! Нагелсман повторно ќе го замени Ханси Флик

Јулијан Нагелсман добил „зелено светло“ од страна на Германската фудбалска федерација (ДФБ) и наскоро ќе биде потврден како германски селектор, …

Готово е! Нагелсман повторно ќе го замени Ханси Флик Прочитај повеќе

Нагелсман ја прифатил понудата, ќе биде селектор на Германија

Поранешниот тренер на Баерн Минхен, Јулијан Наглесман ќе стане нов селектор на германската репрезентација, пренесува „Билд“. Јулијан Нагелсман го наследи …

Нагелсман ја прифатил понудата, ќе биде селектор на Германија Прочитај повеќе

Баерн ќе го пуштат Нагелсман да стане селектор на Германија

Баерн Минхен нема да прават проблеми доколку Германската фудбалска федерација (ДФБ) го избере Јулијан Нагелсман како нов селектор на Германија …

Баерн ќе го пуштат Нагелсман да стане селектор на Германија Прочитај повеќе

Германците „сонуваат“ за Клоп, но ќе се задоволат со Нагелсман

Откако Германската фудбалска федерација (ДФБ) направи нешто што никогаш досега не го направила, го отпушти селекторот на машката репрезентација, се …

Германците „сонуваат“ за Клоп, но ќе се задоволат со Нагелсман Прочитај повеќе

ПСЖ се откажаа од Нагелсман, прв фаворит за нов тренер е Тијаго Мота

Тијаго Мота стана прв фаворит да ја преземе тренерската позиција во Пари Сен-Жермен и неговиот клуб, Болоња не верува дека …

ПСЖ се откажаа од Нагелсман, прв фаворит за нов тренер е Тијаго Мота Прочитај повеќе

Мурињо бил „старомоден“, ПСЖ ќе се фокусира на Нагелсман и Анри

ПСЖ се во преговори со Јулијан Нагелсман да стане нивниот нов тренер со Тјери Анри како помошник, откако управата на …

Мурињо бил „старомоден“, ПСЖ ќе се фокусира на Нагелсман и Анри Прочитај повеќе

Тотенхем не се откажува од можноста да го донесат Нагелсман

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви е сигурен дека поранешниот тренер на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман е најдоброто решение за неговиот …

Тотенхем не се откажува од можноста да го донесат Нагелсман Прочитај повеќе

Scroll to Top