Top Sport

Калам Хадсон-Одои

Челси го продадоа Хадсон-Одои на Нотингем форест за само 5 милиони фунти

Калам Хадсон-Одои, долго време славен како најдобриот играч произлезен од академијата на Челси, е продаден на премиерлигашките ривали Нотингем форест …

Челси го продадоа Хадсон-Одои на Нотингем форест за само 5 милиони фунти Прочитај повеќе

Хадсон-Одои нема да го чека Саутгејт, го менува националниот тим!

Англискиот селектор Герет Саутгејт го доведе „Гордиот Албион“ до финалето на ЕУРО2020, на „Вембли“ на пенали ја загубија титулата, но …

Хадсон-Одои нема да го чека Саутгејт, го менува националниот тим! Прочитај повеќе

ВАР контроверзи на Челси-Јунајтед, Тухел му се „дереше“ на Солскјер

Англиското дерби помеѓу Челси и Манчестер веднаш донесе контроверзи откако во 15 минута, ВАР системот и судијата Стјуарт Атвел ја …

ВАР контроверзи на Челси-Јунајтед, Тухел му се „дереше“ на Солскјер Прочитај повеќе

Хадсон-Одои на 18 години ќе заработува 150.000 фунти неделно

Калам Хадсон-Одои го продолжи договорот со Челси најмалку до 2024 година, откако се договори со директорот на клубот, Марина Грановскаја …

Хадсон-Одои на 18 години ќе заработува 150.000 фунти неделно Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед влегува во „трката“ за Хадсон-Одои

Манчестер јунајтед планираат да се „натпреваруваат“ со Баерн Минхен да го добијат талентот на Челси Калам Хадсон-Одои. 18-годишниот англиски фудбалер …

Манчестер јунајтед влегува во „трката“ за Хадсон-Одои Прочитај повеќе

Scroll to Top