Top Sport

Карл-Хајнц Румениге

Румениге го потврди доаѓањето на Гереиро во Баерн

Баерн Минхен дефинитивно обезбеди ново летно засилување кое без обештетување пристигнува во Баварија. Легендата на германскиот гигант Карл-Хајнц Румениге го …

Румениге го потврди доаѓањето на Гереиро во Баерн Прочитај повеќе

Хајнер: Среќни сме што Румениге се враќа во Баерн Минхен

Две години по заминувањето од Баерн Минхен, легендата Карл-Хајнц Румениге се врати во баварскиот клуб. 67-годишниот поранешен напаѓач е избран …

Хајнер: Среќни сме што Румениге се враќа во Баерн Минхен Прочитај повеќе

Румениге го советува Интер: Не му давајте на Пеп и Сити да играат убав фудбал

Поранешниот напаѓач на Интер, Германецот Карл-Хајнц Румениге вели дека е пресреќен што неговиот поранешен клуб влезе во финалето на Лигата …

Румениге го советува Интер: Не му давајте на Пеп и Сити да играат убав фудбал Прочитај повеќе

Румениге: Не ми се верува што направија Јувентус, си дадоа неверојатен автогол

Поранешниот генерален директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге во интервју за „Ла газета дело спорт“ вели дека бил шокиран од …

Румениге: Не ми се верува што направија Јувентус, си дадоа неверојатен автогол Прочитај повеќе

Румениге: Што може да му понуди Барселона на Левандовски?

Поранешниот претседател на Баерн Минхен, германската фудбалска легенда Карл-Хајнц Румениге вели дека не сфаќа зошто Роберт Левандовски би сакал да …

Румениге: Што може да му понуди Барселона на Левандовски? Прочитај повеќе

Салихамиџиќ, Румениге и Кан под истрага на Обвинителството

Германското Обвинителство покренало истрага против поранешни и актуелни членови на раководството на Баерн Минхен , пишуваат германските медиуми. Истрагата е …

Салихамиџиќ, Румениге и Кан под истрага на Обвинителството Прочитај повеќе

Румениге: Најголем успех – Левандовски во Баерн, жалам што не го земав Дибала од Палермо

Карл-Хајнц Румениге – легендата на Баерн Минхен во понеделник ќе добие награда за животно дело во изборот на италијански „Tuttosport“ …

Румениге: Најголем успех – Левандовски во Баерн, жалам што не го земав Дибала од Палермо Прочитај повеќе

Румениге: Кој може сега да си го дозволи Роналдо, УЕФА да интервенира

Поранешниот извршен директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге анализирајќи на состојбата на фудбалскиот пазар предупредува на ситуацијата и големите разлики …

Румениге: Кој може сега да си го дозволи Роналдо, УЕФА да интервенира Прочитај повеќе

Румениге: Што ќе ни е Халанд, па ние го имаме најдобриот во светот!

Извршниот директор на Баерн Минхен, Карл-Хајн Румениге порача дека нема вистина во тоа дека германскиот шампион е заинтересиран за услугите …

Румениге: Што ќе ни е Халанд, па ние го имаме најдобриот во светот! Прочитај повеќе

Румениге: Ќе се задавев кога видов колкав е долгот на Барселона!

Карл-Хајнц Румениге, претседателот на Баерн Минхен е познат како човек кој често не бира зборови. Тој во интервју за „Sky …

Румениге: Ќе се задавев кога видов колкав е долгот на Барселона! Прочитај повеќе

Scroll to Top