Top Sport

Карлес Пујол

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не можат да ти ја одземат среќата

Неочекуваното пензионирање на Жерар Пике се уште е ударна вест во шпанските медиуми. Неговите долгогодишни партнери во одбраната Серхио Рамос …

Пујол и Рамос му дадоа поддршка на Пике: Не можат да ти ја одземат среќата Прочитај повеќе

Пујол во одбрана на поранешниот соиграч Пике: Нема многу такви фудбалери

Жерард Пике нема најдобри неколку месеци, откако покрај неговата разделба со долгогодишната партнерка Шакира, која ги наполни страниците на шпанските …

Пујол во одбрана на поранешниот соиграч Пике: Нема многу такви фудбалери Прочитај повеќе

Пујол: Којзнае, Меси може да остане уште многу години во Барса

Легендата на Барселона, Карлес Пујол, кој признава дека и самиот размислувал за заминување од клубот, сега вели дека Лионел Меси …

Пујол: Којзнае, Меси може да остане уште многу години во Барса Прочитај повеќе

Карлес Пујол ќе заплива во тренерски води во МЛС

Екс-фудбалскиот дефанзивец од редовите на Барселона, Карлес Пујол најверојатно ќе заплива во тренерските води откако за неговите услуги интерес пројави …

Карлес Пујол ќе заплива во тренерски води во МЛС Прочитај повеќе

Scroll to Top