Top Sport

Каспер Руд

(Видео) Броуди по победата над Руд: И кажав на мајка ми да се смири, веќе имам 80.000 фунти

Кај мажите, најголемото изненадување досега на Вимблдон го направи Британецот Лајам Броуди, кој во пет сета го елиминираше четвртиот носител …

(Видео) Броуди по победата над Руд: И кажав на мајка ми да се смири, веќе имам 80.000 фунти Прочитај повеќе

Ѓоковиќ во обид да стане „бесмртен“, Каспер Руд сонува за прв трофеј на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ и Каспер Руд ќе играат во финалето на Ролан Гарос. Холанѓанецот има желба првпат да го освои трофејот …

Ѓоковиќ во обид да стане „бесмртен“, Каспер Руд сонува за прв трофеј на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Трета среќа? Руд го „збриша“ Зверев за финале на Ролан Гарос против Ѓоковиќ

Најдобриот норвешки тенисер Каспер Руд ќе се обиде во своето трето гренд слем финале, конечно, да стигне до голема титула, …

Трета среќа? Руд го „збриша“ Зверев за финале на Ролан Гарос против Ѓоковиќ Прочитај повеќе

Каспер Руд во осминафиналето, Елена Рибакина се повлече од Ролан Гарос

Четвртиот светски рекет Каспер Руд се пласира во осминафиналето на гранслем турнирот Ролан Гарос, откако го совлада Кинезот Жиженг Жанг …

Каспер Руд во осминафиналето, Елена Рибакина се повлече од Ролан Гарос Прочитај повеќе

Scroll to Top