Top Sport

Кевин Магнусен

(Видео) Ферстапен избегна казна и остана на пол-позицијата во Шпилберг

Светскиот шампион и лидерот во генерален пласман, Макс Ферстапен го задржа првото место на стартот на Австриското ГП во недела, …

(Видео) Ферстапен избегна казна и остана на пол-позицијата во Шпилберг Прочитај повеќе

Магнусен на сензационална пол-позиција во дождливиот Бразил

Возачот на Хас, Кевин Магнусен стигна до сензационална пол-позиција на Бразилското ГП на патеката Интерлагос покрај Сао Пауло, откако излетувањето …

Магнусен на сензационална пол-позиција во дождливиот Бразил Прочитај повеќе

Повратникот Магнусен најбз на тестирањето, Хамилтон: Ферари ќе победат 1-2!

Камбекот од соништата на Данецот Кевин Магнусен во Ф1 продолжи денеска на патеката Сакир во Бахреин, откако возачот на Хас …

Повратникот Магнусен најбз на тестирањето, Хамилтон: Ферари ќе победат 1-2! Прочитај повеќе

Магнусен: Алонсо мисли дека е Бог, едвај чекам да се пензионира (видео)

Возачот на Хас, Кевин Магнусен вели дека неговиот ривал од Мекларен, Фернандо Алонсо се однесува како Бог по контактот на …

Магнусен: Алонсо мисли дека е Бог, едвај чекам да се пензионира (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top