Top Sport

КК Игокеа

Партизан не ја прокоцка предноста и влезе во финалето на Суперкупот на АБА

Партизан со 91:84 ја победи Игокеа за да се пласира во финалето на Суперкупот на АБА-лигата, откако доминираше во првото …

Партизан не ја прокоцка предноста и влезе во финалето на Суперкупот на АБА Прочитај повеќе

АБА лига, полуфинале: Звезда „шаховски“ за еден период ја здроби Игокеа

Првопласираниот тим во регуларниот дел од регионалната АБА лига – белградска Црвена Звезда со убедливи +15 предмалку славеше против Игокеа …

АБА лига, полуфинале: Звезда „шаховски“ за еден период ја здроби Игокеа Прочитај повеќе

Гаги збесна на тајм-аут: Крвта ќе ви ја пијам, ги соблековте гаќите (Видео)

Поранешниот тренер на Карпош Соколи, Драган Гаги Николиќ, кој сега го предводи тимот на Игокеа е тема во регионалните медиуми …

Гаги збесна на тајм-аут: Крвта ќе ви ја пијам, ги соблековте гаќите (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top