Top Sport

КК Реал Мадрид

(ВИДЕО) Родригез и Љуљ му донесоа нов трофеј во Евролигата на Реал Мадрид

Во неверојатно драматично финале на Ф4 турнирот во Евролигата, Реал Мадрид успеа да ја освои единаесеттата европска титула, совладувајќи го …

(ВИДЕО) Родригез и Љуљ му донесоа нов трофеј во Евролигата на Реал Мадрид Прочитај повеќе

Реал ја доби Барса, ќе игра за 11. европска титула против Олимпијакос

Реал Мадрид го доби евролигашкото „Ел класико“, победувајќи ја Барселона со 73:66 (18:18, 18:24, 22:13, 15:11) во полуфиналето на Евролигата …

Реал ја доби Барса, ќе игра за 11. европска титула против Олимпијакос Прочитај повеќе

Кампацо ќе одбие 3 милиони евра од Звезда за да се врати во Реал

Аргентинската кошаркарска ѕвезда, Факундо Кампацо летово ќе се врати во Реал Мадрид, тврди „Мундо депортиво“, одбивајќи ја одличната понуда од …

Кампацо ќе одбие 3 милиони евра од Звезда за да се врати во Реал Прочитај повеќе

(Видео) Партизан пропушти +17, Реал со епски камбек до Фајнал фор

Партизан одигра ново неверојатно полувреме во Мадрид, создавајќи предност од 16 поени, за потоа во последната четвртина, Реал Мадрид да …

(Видео) Партизан пропушти +17, Реал со епски камбек до Фајнал фор Прочитај повеќе

Реал и вторпат го освои Белград и „мајсторката“ ќе се игра во Мадрид

Кошаркарите на Реал Мадрид успеаја да победат и на вториот натпревар во Белград (78:85) и израмнија на 2:2 во четврт-финалната …

Реал и вторпат го освои Белград и „мајсторката“ ќе се игра во Мадрид Прочитај повеќе

(ФОТО+ВИДЕО) Црни дресови, бели рози и минута молчење за големата трагедија – почна мечот од Евролигата

Кошаркарите на Партизан излегоа на теренот во комплетно црна опрема, а на дресовите е испишано името на ОУ „Владислав Рибникар“, …

(ФОТО+ВИДЕО) Црни дресови, бели рози и минута молчење за големата трагедија – почна мечот од Евролигата Прочитај повеќе

Бодирога објасни зошто не е одложен мечот меѓу Партизан и Реал Мадрид

Првиот човек на Евролигата, Дејан Бодирога за „Јурохупс“ објасни зошто четвртиот натпревар меѓу Партизан и Реал Мадрид не е одложен. …

Бодирога објасни зошто не е одложен мечот меѓу Партизан и Реал Мадрид Прочитај повеќе

Ѓорѓевиќ бара од неговите поранешни клубови Партизан и Реал да го одложат мечот

Легендарниот поранешен српски кошаркар на Партизан и Реал Мадрид, а сега селектор на Кина, Александар Ѓорѓевиќ јавно побара клубовите да …

Ѓорѓевиќ бара од неговите поранешни клубови Партизан и Реал да го одложат мечот Прочитај повеќе

Scroll to Top