Top Sport

Коди Гакпо

Не го „сакаа“, сега им заби гол! Гакпо стрелаше, Ливерпул-Јунајтед 1:0 на полувреме

Најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед на „Енфилд“ не разочара во првото полувреме, во кое видовме активна игра, …

Не го „сакаа“, сега им заби гол! Гакпо стрелаше, Ливерпул-Јунајтед 1:0 на полувреме Прочитај повеќе

Ван дер Варт: Не знам што прави Клоп, Гакпо не е напаѓач!

Поранешниот холандски репрезентативец, Рафаел ван дер Варт е зачуден од одлуката на Јирген Клоп да го постави новото засилување Коди …

Ван дер Варт: Не знам што прави Клоп, Гакпо не е напаѓач! Прочитај повеќе

Гакпо призна дека мислел дека ќе заврши во Јунајтед пред трансферот во Ливерпул

Коди Гакпо признава дека разговарал за можен трансфер во Манчестер јунајтед со тренерот на ПСВ, Руд ван Нистелрој пред да …

Гакпо призна дека мислел дека ќе заврши во Јунајтед пред трансферот во Ливерпул Прочитај повеќе

Ливерпул го промовираше Коди Гакпо: Возбуден сум што ќе играм на „Енфилд“

Англискиот премиерлигаш Ливерпул го промовираше новото засилување, холандскиот напаѓач Коди Гакпо, кој доаѓа од ПСВ Ајндховен. Тој одигра одлично на …

Ливерпул го промовираше Коди Гакпо: Возбуден сум што ќе играм на „Енфилд“ Прочитај повеќе

Додека Јунајтед се „мислеа“, Ливерпул потпиша со Коди Гакпо!

Ливерпул се договорија со ПСВ Ајндховен за трансферот на Коди Гакпо, тврдат од холандскиот клуб, комплетирајќи го неверојатниот пресврт откако …

Додека Јунајтед се „мислеа“, Ливерпул потпиша со Коди Гакпо! Прочитај повеќе

Тен Хаг потврди дека Јунајтед бара замена за Роналдо во јануари

Манчестер јунајтед вчера го забележа и вториот пораз во подготвителниот период додека трае Мундијалот во Катар, откако загубија со 1:0 …

Тен Хаг потврди дека Јунајтед бара замена за Роналдо во јануари Прочитај повеќе

Гакпо: Ќе видиме дали овојпат ќе дојдат Манчестер јунајтед

Напаѓачот на ПСВ Ајндховен и на холандската репрезентација, Коди Гакпо, е еден од најимпресивните фудбалери на Светското првенство во Катар, …

Гакпо: Ќе видиме дали овојпат ќе дојдат Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Холандска инвазија – Манчестер јунајтед пред договор со Гакпо и Депај

Додека трае Светското првенство во Катар, првите луѓе на Манчестер јунајтед работат на јануарскиот преоден рок во кој треба да …

Холандска инвазија – Манчестер јунајтед пред договор со Гакпо и Депај Прочитај повеќе

Scroll to Top