Top Sport

Кристијан Хорнер

Хорнер обожава да го нервира Волф: Никогаш нема да бидеме пријатели

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер вели дека е екстремно лесно да го нервира неговиот ривал од Мерцедес, Тото …

Хорнер обожава да го нервира Волф: Никогаш нема да бидеме пријатели Прочитај повеќе

Хорнер зачуден од растот на популарноста на Ф1: Како да сме Кардашијанс!

По неверојатниот финиш на сезоната 2021 кога во контроверзна трка Макс Ферстапен го победи Луис Хамилтон, и по успешната серија …

Хорнер зачуден од растот на популарноста на Ф1: Како да сме Кардашијанс! Прочитај повеќе

Ред бул: Казната е драконска и ќе не успори половина секунда следната сезона

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер смета дека ФИА им дала „екстремно драконска“ казна за пречекорување на буџетот во …

Ред бул: Казната е драконска и ќе не успори половина секунда следната сезона Прочитај повеќе

Ред бул демантираат дека имаат „флексибилен“ под на својот болид

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер вели дека сите шпекулации дека нивниот болид користи „флексибилен“ со заобиколување на Ф1 …

Ред бул демантираат дека имаат „флексибилен“ под на својот болид Прочитај повеќе

Во Ред бул се бесни – ФИА ги менува правилата само за Мерцедес

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) требаше да осигура дека Мерцедес имаат безбеден болид наместо да ги менува правилата за сите 10 …

Во Ред бул се бесни – ФИА ги менува правилата само за Мерцедес Прочитај повеќе

Хорнер: Хамилтон не заборавил да вози, осумкратен шампион е… Извинете седумкратен

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер вели дека седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон сигурно ќе биде „фактор“ во борбата …

Хорнер: Хамилтон не заборавил да вози, осумкратен шампион е… Извинете седумкратен Прочитај повеќе

Хорнер сега тврди дека болидот на Мерцедес „изгледа легално“

Шефот на Ред бул рејсинг, Кристијан Хорнер ги повлече тврдењата дека ривалите од Мерцедес имаат „нелегални крила“ на својот нов …

Хорнер сега тврди дека болидот на Мерцедес „изгледа легално“ Прочитај повеќе

Scroll to Top