Top Sport

КСВ

Најстрашниот фајтер на планетата! Хрватот Солдиќ го „здроби“ Халидов

Најпознатиот хрватски ММА фајтер, Роберто Солдиќ успеа да го нокаутира легендарниот Мамед Халидов и да ја освои титулата во средна …

Најстрашниот фајтер на планетата! Хрватот Солдиќ го „здроби“ Халидов Прочитај повеќе

Несекојдневен нокаут, го среди фаворитот со бицепс во вратот

Бразилецот Даниел Торес со спектакуларен нокаут го победи Австриецот Саладин Парнас и така стана „KSW“ шампион во категорија до 66 …

Несекојдневен нокаут, го среди фаворитот со бицепс во вратот Прочитај повеќе

Scroll to Top