Top Sport

Квича Кварацкелија

Наполи го стартува шампионатот во Серија А без Квича Кварацкелија

Еден од хероите на Наполи во изминатата првенствена сезона, Квица Кварацкелија, ќе го пропушти стартот на шампионатот во Серија А. …

Наполи го стартува шампионатот во Серија А без Квича Кварацкелија Прочитај повеќе

„Кварадона“ добива трипати поголема плата и нов договор со Наполи

Крилниот напаѓач на Наполи, Квича Кварацкелија би требало да го продолжи договорот со актуелниот шампион на Италија до 2028 година. …

„Кварадона“ добива трипати поголема плата и нов договор со Наполи Прочитај повеќе

Спалети: Голот на Кварацхелија беше во стилот на Марадона

Навивачите на Наполи на стадионот „Диего Армандо Марадона“ синоќа повторно беа сведоци на фантастична партија на Квича Кварацхелија. Овој 22-годишен …

Спалети: Голот на Кварацхелија беше во стилот на Марадона Прочитај повеќе

„Кварацкелија е мадридиста, јас и неговиот татко сме навивачи на Барселона“

Веројатно нема играч на светскиот пазар кој во моментов привлекува толку внимание како одличниот Грузиец од Наполи, Квича Кварацкелија. Минатото …

„Кварацкелија е мадридиста, јас и неговиот татко сме навивачи на Барселона“ Прочитај повеќе

Де Лаурентис ја одреди цената за Кварацкелија – Сити, Ливерпул и Челси го следат Грузиецот

Грузиецот, Квича Кварацкелија блеска од почетокот на сезоната во тимот на Наполи. Крилниот напаѓач одлично се вклопи во системот на …

Де Лаурентис ја одреди цената за Кварацкелија – Сити, Ливерпул и Челси го следат Грузиецот Прочитај повеќе

Scroll to Top