Top Sport

леброн џејмс

Леброн го помина Коби на вечната листа на стрелци во НБА (видео)

„Кралот“ Леброн Џејмс успеа да го помине Коби Брајант на вечната листа на стрелци во НБА лигата, преземајќи го третото …

Леброн го помина Коби на вечната листа на стрелци во НБА (видео) Прочитај повеќе

По 28 порази во низа, Кемба Вокер го победи Леброн Џејмс

Лос Анџелес Лејкерс го запишаа најтешкиот пораз во досегашниот дел од сезоната. На гостувањето кај своите стари ривали, Бостон Селтикс …

По 28 порази во низа, Кемба Вокер го победи Леброн Џејмс Прочитај повеќе

Леброн со шампионска партија за Лејкерси, публиката во Хјустон му се поклони (видео)

Лос Анџелес лејкерси во дербито на вечерта стигнаа до убедлива 124:115 победа на гости кај Хјустон почнувајќи ја низата од …

Леброн со шампионска партија за Лејкерси, публиката во Хјустон му се поклони (видео) Прочитај повеќе

Лејкерси продолжија победнички и во 2020, „Кралот“ со нов трипл-дабл (видео)

Лос Анџелес Лејкерс предводени од феноменалниот Леброн Џејмс синоќа славеа победа над Феникс Санс со 117:107 во еден од четирите …

Лејкерси продолжија победнички и во 2020, „Кралот“ со нов трипл-дабл (видео) Прочитај повеќе

АП: Спортисти на деценијата се Леброн Џејмс и Серена Вилијамс

Американската новинска агенција „Асошиејтед прес“ ги избра Леброн Џејмс и Серена Вилијамс како најдобри спортисти на деценијата која што изминува. …

АП: Спортисти на деценијата се Леброн Џејмс и Серена Вилијамс Прочитај повеќе

„Кралот“ го гледаше „принцот“, синот на Леброн го реши мечот (видео)

Кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс го гледаше средношколскиот меч меѓу екипите на Сиера Кењон и Винсент Сент-Мери, а причина …

„Кралот“ го гледаше „принцот“, синот на Леброн го реши мечот (видео) Прочитај повеќе

Леброн ја фаулираше келнерката, па се извини со прегратка (видео)

На синоќешниот НБА меч меѓу домаќинот Портланд и ЛА Лејкерс, првата ѕвезда на „езерџиите“, Леброн Џејмс беше еден од најзаслужните …

Леброн ја фаулираше келнерката, па се извини со прегратка (видео) Прочитај повеќе

Леброн Џејмс: Тоа беше најлошата работа која сум ја сторил во кариерата (видео)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс призна дека направил чекори на дуелот кој „Езерџиите“ го добија убедливо против …

Леброн Џејмс: Тоа беше најлошата работа која сум ја сторил во кариерата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top