Top Sport

лига европа

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео)

Манчестер јунајтед стигна до рутинска 5:0 победа на гостувањето кај ЛАСК Линц во првиот меч од осминафиналето на Лига Европа, …

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во Линц, Базел го шокираше Франкфурт (видео) Прочитај повеќе

Интер и Рома самите треба да се елиминираат од Лига Европа

Европската фудбалска унија (УЕФА), како што пишива „Месаџеро“, побарала од Интер и Рома да се повлечат од понатамошните натпревари во …

Интер и Рома самите треба да се елиминираат од Лига Европа Прочитај повеќе

Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа (видео)

Ајнтрахт Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа, откако во одложениот меч на гостувањето кај Салцбург одиграа 2:2, по 4:1 …

Франкфурт е последниот осминафиналист од Лига Европа (видео) Прочитај повеќе

Солскјер: Не бев сигурен дека ќе бидам меѓу живите кога Фред ќе постигне гол

Манчестер Јунајтед го декласира Клуб Бриж со 5:0 и се пласира во осмина-финалето во Лига Европа. Последните два гола „црвените …

Солскјер: Не бев сигурен дека ќе бидам меѓу живите кога Фред ќе постигне гол Прочитај повеќе

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео)

Капитенот Пјер-Емерик Обамејанг постигна фантастичен гол со „ножички“ во 113. минута од продолжението, но ниту тоа не беше доволно да …

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед сигурен, Интер победи пред празни трибини, Ајакс во аут! (видео)

Манчестер јунајтед и Интер го потврдија својот статус како најголеми фаворити за титулата од Лига Европа, со сигурни домашни победи …

ЛЕ: Јунајтед сигурен, Интер победи пред празни трибини, Ајакс во аут! (видео) Прочитај повеќе

ЛЕ: Рома, Леверкузен, Вулфс и Волфсбург сигурно во осминафинале (видео)

Фаворитите Рома, Баер Леверкузен, Вулверхемптон и Волфсбург се пласираа во осминафиналето на Лига Европа по вторите мечеви. Рома отпатува во …

ЛЕ: Рома, Леверкузен, Вулфс и Волфсбург сигурно во осминафинале (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top