Top Sport

Лос Анџелес лејкерс

Крај на кинеската НБА турнеја – Нетси повторно беа подобри од Лејкерси (видео)

Бруклин нетс вторпат во само неколку дена ги совладаа Лос Анџелес лејкерс во меч од пред-сезоната во НБА, триумфирајќи со …

Крај на кинеската НБА турнеја – Нетси повторно беа подобри од Лејкерси (видео) Прочитај повеќе

Цедевита го избрка синот на Џон Стоктон – сега потпиша за Лејкерси!

Давид Стоктон, синот на легендарниот НБА плејмејкер, Џон Стоктон потпиша договор со ЛА Лејкерс. 28-годишниот кошаркар минатата сезона ја помина …

Цедевита го избрка синот на Џон Стоктон – сега потпиша за Лејкерси! Прочитај повеќе

Леброн ќе има поштеда, нема да игра претсезонски дуели за Лејкерси

Кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс одигра само 55 натпревари за својот тим во минатата сезона, која заврши разочарувачки. НБА …

Леброн ќе има поштеда, нема да игра претсезонски дуели за Лејкерси Прочитај повеќе

„Шек им забранил на соиграчите да му подаваат на Коби“ (Видео)

Недоразбирањата помеѓу Шекил О’Нил и Коби Брајант го растури тимот на Лос Анџелес Лејкерс кој беше еден од најдоминантните тимови …

„Шек им забранил на соиграчите да му подаваат на Коби“ (Видео) Прочитај повеќе

Договор каков што попишал Хауард досега немало во НБА-лигата

Откако и формално го раскина договорот со Мемфис Гризлис, Двајт Хауард потпиша (не)стален договор со Лос Анџелес Лејкерс. Хауард по …

Договор каков што попишал Хауард досега немало во НБА-лигата Прочитај повеќе

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Кошмарен старт на епизодата во Лос Анџелес Лејкерс има познатиот кошаркарски центар, ДеМаркус Казинс (29). Тешката повреда на Ахиловата тетива …

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото Прочитај повеќе

Scroll to Top