Top Sport

Марк-Андре Тер Штеген

Барса преговара со Де Јонг и Тер Штеген за „одложување“ на платите

Во обид да остават простор за регистрирање на новите засилувања, Барселона се обидува да се договори со Марк-Андре Тер Штеген …

Барса преговара со Де Јонг и Тер Штеген за „одложување“ на платите Прочитај повеќе

Барса сакаат да го задржат Тер Штеген до крајот на неговата кариера

Барселона се подготвени да му дадат нов договор на голманот Марк-Андре Тер Штеген, со кој Германецот би останал на „Ноу …

Барса сакаат да го задржат Тер Штеген до крајот на неговата кариера Прочитај повеќе

Тер Штеген може да урне голем рекорд во последното коло од Ла Лига

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, е многу блиску до поставување на извонреден рекорд во Ла Лига. Германецот, кој беше …

Тер Штеген може да урне голем рекорд во последното коло од Ла Лига Прочитај повеќе

Ако не сака да замине Френки де Јонг, тогаш ќе мора Тер Штеген?

Френки де Јонг одбива да ја напушти Барселона, па поради тоа можеби колатерална жртва ќе биде голманот Марк-Андре Тер Штеген. …

Ако не сака да замине Френки де Јонг, тогаш ќе мора Тер Штеген? Прочитај повеќе

Тер Штеген и Де Јонг им го свртеа грбот на соиграчите

Фудбалерите на Барселона испратиле писмо до клупските челници, во кое го искажале своето несогласување со предлогот за привремено намалување на …

Тер Штеген и Де Јонг им го свртеа грбот на соиграчите Прочитај повеќе

Scroll to Top