Top Sport

Мерих Демирал

Секоја чест! Демирал собра над 470.000 долари за жртвите на земјотресот!

Турскиот фудбалер на Аталанта, Мерих Демирал успеа да собере над 470.000 долари за жртвите од земјотресот во Турција преку аукција …

Секоја чест! Демирал собра над 470.000 долари за жртвите на земјотресот! Прочитај повеќе

Демирал го продава дресот на Роналдо за помош на настраданите во земјотресот

Дефанивецот на Аталанта, Мерих Демирал постави на аукција потпишан дрес на Јувентус од неговиот поранешен согирач и добар пријател, Кристијано …

Демирал го продава дресот на Роналдо за помош на настраданите во земјотресот Прочитај повеќе

Ромеро пред портите на Тотенхем, Демирал негова замена во Аталанта

Откако стана јасно дека Аталанта ќе ја прифати понудата од 55 милиони евра за Кристијан Ромеро од Тотенхем, од Италија …

Ромеро пред портите на Тотенхем, Демирал негова замена во Аталанта Прочитај повеќе

Scroll to Top