Top Sport

Микел Хансен

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија

Од следната сезона ракометот ќе биде посиромашен за еден од најдобрите играчи во историјата на спортот. Познатиот дански ракометар Микел …

Крај на големата кариера во Париз – Еден од најдобрите на сите времиња заминува во пензија Прочитај повеќе

Микел Хансен ја победил депресијата, се враќа на ракометот

Еден од најдобрите ракометари на денешницата, Данецот Микел Хансен во четврток ќе се врати на ракометните терени со тимот на …

Микел Хансен ја победил депресијата, се враќа на ракометот Прочитај повеќе

Хансен се врати на тренинзите, нема да игра до крајот на сезоната

Микел Хансен, еден од најдобрите ракометари на денешницата, почна да тренира откако во февруари годинава престана да игра поради стрес, …

Хансен се врати на тренинзите, нема да игра до крајот на сезоната Прочитај повеќе

Микел Хансен поради преголем стрес си зеде пауза од ракометот

Данскиот репрезентативец и еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен, одлучил да земе одмор во текот на сезоната поради преголемиот …

Микел Хансен поради преголем стрес си зеде пауза од ракометот Прочитај повеќе

Микел Хансен поради здравствени проблеми ја заврши сезоната

Микел Хансен, еден од најдобрите ракометари во светот, поради болест ја заврши сезоната. Данецот има воспалена на вена во комбинација …

Микел Хансен поради здравствени проблеми ја заврши сезоната Прочитај повеќе

Микел Хансен се враќа дома – Постигнал договор со Алборг

Микел Хансен, еден од најдобрите во историјата на ракометот, ја изненади јавноста со изборот на својот нов клуб. Хансен, кариерата …

Микел Хансен се враќа дома – Постигнал договор со Алборг Прочитај повеќе

Хансен заработува најмногу, пa Линдберг и Абало, Лазаров е 14-ти на листата

Ракометот изминатите години стана еден од спортовите во кој драстично пораснаа финансиските вложувања. „Sportekz“ ја презентира листата на 20 најплатени …

Хансен заработува најмногу, пa Линдберг и Абало, Лазаров е 14-ти на листата Прочитај повеќе

Ракометна 2018 беше година на Микел Хансен и Кристина Неагу (видео)

Данскиот ракометен виртуоз, Микел Хансен и романската „снајперистка“ Кристина Неагу се лауреатите на Светската ракометна федерација (ИХФ) за 2018 година. …

Ракометна 2018 беше година на Микел Хансен и Кристина Неагу (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top