Top Sport

Миле Јединак

Миле Јединак се повлече од австралиската репрезентација

Ветеранот Миле Јединак објави дека се повлекува од австралиската репрезентација три месеци откако беше капитен на Австралија на СП во …

Миле Јединак се повлече од австралиската репрезентација Прочитај повеќе

Еврогол за Данска, ВАР-пенал за Австралија (видео)

Данска е на чекор до пласман во осминафиналето на Светското првенство, додека Австралија ги задржа шансите откако двете репрезентации одиграа …

Еврогол за Данска, ВАР-пенал за Австралија (видео) Прочитај повеќе

Тројца капитени со молба до ФИФА: Гереро да игра на СП

Капитените на фудбалските репрезентации на Австралија, Данска и Франција упатиле писмо до ФИФА, во кое ги молат челниците на светската …

Тројца капитени со молба до ФИФА: Гереро да игра на СП Прочитај повеќе

Scroll to Top