Top Sport

Мизано

Бањаја во фото-финиш го победи Бастијанини во Мизано за историска победа

Франческо Бањаја стана првиот возач на Дукати во историјата кој стигнал до четири победи во низа, откако во епската трка …

Бањаја во фото-финиш го победи Бастијанини во Мизано за историска победа Прочитај повеќе

Вињалес со рекорд на пол-позицијата во Мизано пред неверојатниот Бањаја

Шпанскиот возач на Јамаха, Маверик Вињалес ја освои својата втора пол-позиција во низа на патеката Мизано пред ГП на Емилија-Ромања, …

Вињалес со рекорд на пол-позицијата во Мизано пред неверојатниот Бањаја Прочитај повеќе

Пуленот на Роси, Морбидели со деби победа во Мизано, „Докторот“ загуби подиум во последниот круг

Франко Морбидели е победник на Сан Марино ГП трката во Мизано, за да ја продолжи необичната низа на стартот на …

Пуленот на Роси, Морбидели со деби победа во Мизано, „Докторот“ загуби подиум во последниот круг Прочитај повеќе

Scroll to Top