Top Sport

МЗТ Скопје Аеродром

И Тимчо Муцунски удри селфи со шампионскиот пехар на МЗТ Скопје (ФОТО)

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја освоија десеттата шампионска титула откако и во третиот меч од финалната серија, прв во …

И Тимчо Муцунски удри селфи со шампионскиот пехар на МЗТ Скопје (ФОТО) Прочитај повеќе

Суспензијата на Николиќ му донесе и отказ во МЗТ Скопје Аеродром

Српскиот стратег Драган Николиќ од денеска не е прв тренер на екипата на МЗТ Скопје Аеродром, откако по објавата за …

Суспензијата на Николиќ му донесе и отказ во МЗТ Скопје Аеродром Прочитај повеќе

МЗТ Скопје Аеродром испадна од АБА лигата, Борац го победи Будуќност на гости

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром испадна од АБА лигата. Ова откако Борац Чачак направи сензација и го победи Будуќност на …

МЗТ Скопје Аеродром испадна од АБА лигата, Борац го победи Будуќност на гости Прочитај повеќе

Николиќ: Зависиме од мечот Будуќност – Борац и МЗТ Скопје ќе чека исход без да коментира

Тимот на МЗТ Скопје ја победи Цибона со 87:74 во последното коло на АБА лигата и ја заврши својата работа …

Николиќ: Зависиме од мечот Будуќност – Борац и МЗТ Скопје ќе чека исход без да коментира Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: Подготвени сме да изгинеме и да го освоиме „Грипе“

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром утре ќе му гостува на Сплит и повторно нема право на грешка. Пораз ќе значи …

Војдан Стојановски: Подготвени сме да изгинеме и да го освоиме „Грипе“ Прочитај повеќе

МЗТ Скопје Аеродром надмоќен на гостувањето во Струмица

МЗТ Скопје Аеродром славеше убедлив триумф (63:88) на гостувањето кај Струмица. Кошаркарите на актуелниот шампион ја добија првата четвртина со …

МЗТ Скопје Аеродром надмоќен на гостувањето во Струмица Прочитај повеќе

Растат надежите за опстанок во АБА: МЗТ Скопје го доби ФМП во „Јане Сандански“

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром стигнаa до многу важна победа во АБА лигата откако во „Јане Сандански“ го совлада тимот …

Растат надежите за опстанок во АБА: МЗТ Скопје го доби ФМП во „Јане Сандански“ Прочитај повеќе

Дамјан Стојановски: Вакви натпревари и полни сали и се потребни на македонската кошарка

Трофејот од Купот на Македонија по една година пауза повторно дојде во рацете на Дамјан Стојановски. Капитенот на МЗТ Скопје …

Дамјан Стојановски: Вакви натпревари и полни сали и се потребни на македонската кошарка Прочитај повеќе

Scroll to Top