Top Sport

Нико Хилкенберг

Перез повторно позитивен, Хилкенберг ќе се трка во Силверстоун

Нико Хилкенберг ќе биде возач на Рејсинг поинт на одбележувањето на 70-годишнината на Формула 1 во Силверстоун во недела, откако …

Перез повторно позитивен, Хилкенберг ќе се трка во Силверстоун Прочитај повеќе

Хилкенберг: Хамилтон да се покаже и да дозволи намалување на неговата плата

Време е Луис Хамилтон да остане зад своите критики на Ф1-газдите со изјавата „Кешот е крал“ и да добие драстично …

Хилкенберг: Хамилтон да се покаже и да дозволи намалување на неговата плата Прочитај повеќе

Нико Хилкенберг спектакуларно претекнат од Саинс во својот последен круг во Ф1 (видео)

Претекнувањето на Карлос Саинс Јуниор во Мекларен над Нико Хилкенберг во последниот круг од Абу Даби ГП трката не беше …

Нико Хилкенберг спектакуларно претекнат од Саинс во својот последен круг во Ф1 (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top