Top Sport

Олд Трафорд

Кандидатурата за ЕУРО 2028 без „Енфилд“ и „Олд Трафорд“!

Легендарните стадиони на Манчестер јунајтед и Ливерпул, „Олд Трафорд“ и „Енфилд“, зачудувачки не се вклучени во кандидатурата на Велика Британија …

Кандидатурата за ЕУРО 2028 без „Енфилд“ и „Олд Трафорд“! Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед го тргна ликот на Роналдо од „Олд Трафорд“

Кристијано Роналдо веќе не е икона на Манчестер Јунајтед. Англискиот премиерлигаш по скандалозното интервју со Пирс Морган, одлучи да го …

Манчестер Јунајтед го тргна ликот на Роналдо од „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Убави вести за Клоп: Фирмино се враќа за дербито на „Олд Трафорд“

Бразилскиот ас Роберто Фирмино барем малку ќе ги намали маките на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, пред дербито со Манчестер …

Убави вести за Клоп: Фирмино се враќа за дербито на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Нејмар ќе биде замената за Роналдо на „Олд Трафорд“?

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ја разгледува можноста во своите редови да го доведе офанзивецот на Пари Сен Жермен, Нејмар, тврди …

Нејмар ќе биде замената за Роналдо на „Олд Трафорд“? Прочитај повеќе

Тен Хаг е детален: Тревникот на „Олд Трафорд“ мора да биде висок 15 милиметри

Доаѓањето на Ерик Тен Хаг на клупата на Манчестер Јунајтед, фановите на клубот од „Олд Трафорд“ го очекуваат како еден …

Тен Хаг е детален: Тревникот на „Олд Трафорд“ мора да биде висок 15 милиметри Прочитај повеќе

Изградбата на нов „Олд Трафорд“ би чинела над 1.5 милијарди фунти!

Манчестер јунајтед добија „предупредување“ дека рушењето на „Олд Трафорд“ и изградба на нов модерен стадион на негово место може да …

Изградбата на нов „Олд Трафорд“ би чинела над 1.5 милијарди фунти! Прочитај повеќе

Ерик Тен Хаг е главен фаворит за менаџерската улога на „Олд Трафорд“

Фудбалскиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед доживеа елиминација во Лигата на шампионите, ќе остане без трофеј и оваа сезона, а главна задача …

Ерик Тен Хаг е главен фаворит за менаџерската улога на „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Водство за Атлетико Мадрид: Ренан Лоди го замолкна „Олд Трафорд“ пред полувремето

Шпанскиот првак Атлетико Мадрид има водство од 0:1 на полувремето од реванш мечот против Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“. Во …

Водство за Атлетико Мадрид: Ренан Лоди го замолкна „Олд Трафорд“ пред полувремето Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед размислува да го урне „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед размислува да го урне легендарниот „Олд Трафорд“ за да изгради сосема нов стадион. Тоа е еден од стратешките …

Манчестер Јунајтед размислува да го урне „Олд Трафорд“ Прочитај повеќе

Scroll to Top