Top Sport

Парагвај – фудбалска репрезентација

Парагвај е во четвртфинале на Копа Америка – „Ел Матадор“ ја реши Боливија

На крилата на Мигел Алмирон кој забележа гол и асистенција, селекцијата на Парагвај синоќа го совлада составот на Чиле со …

Парагвај е во четвртфинале на Копа Америка – „Ел Матадор“ ја реши Боливија Прочитај повеќе

Папу Гомез доволен за победа на Аргентина, Меси го израмни рекордот на Маскерано

Аргентина стигна до втората победа во три меча на Копа Америка, откако голот на Алехандро Папу Гомез беше доволен за …

Папу Гомез доволен за победа на Аргентина, Меси го израмни рекордот на Маскерано Прочитај повеќе

Одмаздата на Ромеро го остави Паласиос со скршен ‘рбет!

Аргентинскиот фудбалер од средниот ред Езекиел Паласиос добил скршен ‘рбет при 1:1 ремито со Парагвај, потврди неговиот клуб Баер Леверкузен, …

Одмаздата на Ромеро го остави Паласиос со скршен ‘рбет! Прочитај повеќе

Ново фијаско на Аргентина – Меси спасуваше реми против Парагвај (видео)

Аргентина одигра само 1:1 против Парагвај во својот втор меч на Копа Америка, откако спасуваше реми со гол од пенал …

Ново фијаско на Аргентина – Меси спасуваше реми против Парагвај (видео) Прочитај повеќе

Копа Америка 2019: Катарците извлекоа реми со Парагвај (видео)

„Гостите“ на Копа Америка, Катар успеаја да стигнат до 2:2 реми против Парагвај на прекрасната „Маракана“ во Рио де Жанеиро, …

Копа Америка 2019: Катарците извлекоа реми со Парагвај (видео) Прочитај повеќе

Чилаверт: Балак смрдеше, затоа никој не можеше да го чува

Легендата на Парагвај, Хозе Луис Чилаверт вели дека било пеколно тешко да се чува германскиот напаѓач Михаел Балак поради неговиот …

Чилаверт: Балак смрдеше, затоа никој не можеше да го чува Прочитај повеќе

Scroll to Top