Top Sport

пума

Новата топка за Серија А на „Пума“ инспирирана од италијанската уметност

Германската компанија „Пума“ го започна своето партнерство со италијанската Серија А со интересен дизајн на новата официјална топка за натпреварувањето, …

Новата топка за Серија А на „Пума“ инспирирана од италијанската уметност Прочитај повеќе

Првиот човек на „Пума“ се извини за „невидливиот“ грб на дресот на Борусија

Германската компанија за производство на спортска опрема „Пума“ се извини на лутите навивачи на Борусија Дортмунд за нивниот новопромовиран дрес …

Првиот човек на „Пума“ се извини за „невидливиот“ грб на дресот на Борусија Прочитај повеќе

„Пума“ му го даде на Нејмар најбогатиот индивидуален договор во светот!

Нејмар е подобар од Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Барем според најновиот договор со „Пума“, која ќе му плаќа 25 …

„Пума“ му го даде на Нејмар најбогатиот индивидуален договор во светот! Прочитај повеќе

Рахим Стерлинг пред договор од 100 милиони фунти со „Пума“

Напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг е многу блиску до потпишување на договор вреден 100 милиони фунти со производителот на …

Рахим Стерлинг пред договор од 100 милиони фунти со „Пума“ Прочитај повеќе

Милан од наредната сезона ќе носи „Пума“

Фудбалскиот клуб Милан во понеделникот ја официјализира соработката со производителот на спортска опрема „Пума“. Соработката ќе започне по завршувањето на …

Милан од наредната сезона ќе носи „Пума“ Прочитај повеќе

Милан со ciao за „Адидас“, добредојде за братската фирма „Пума“

Тимот на Милан преку официјално соопштение потврди дека се разделува со својот технички спонзор „Адидас“ по соработка која трае 20 …

Милан со ciao за „Адидас“, добредојде за братската фирма „Пума“ Прочитај повеќе

Scroll to Top