Top Sport

Ремс

Рамос со неверојатно 28. исклучување во кариерата, ПСЖ со „нула“ кај Ремс

Серхио Рамос успеа да добие два жолти картони за 30-тина секунди, за да го заработи неверојатното 28. исклучување во неговата …

Рамос со неверојатно 28. исклучување во кариерата, ПСЖ со „нула“ кај Ремс Прочитај повеќе

Њукасл во понудата за Екитике уфрлиле клаузула за освојување на ЛШ!

Францускиот Ремс ја отфрлиле понудата на Њукасл јунајтед од 35 милиони евра за напаѓачот Уго Ектике, открива претседателот на клубот, …

Њукасл во понудата за Екитике уфрлиле клаузула за освојување на ЛШ! Прочитај повеќе

Меси дебитираше за ПСЖ во меч во кој дури и противничките навивачи го скандираа неговото име

Лионел Меси го имаше своето официјално деби за тимот на Пари Сен-Жермен, и неговото влегување во игра во 66. минута …

Меси дебитираше за ПСЖ во меч во кој дури и противничките навивачи го скандираа неговото име Прочитај повеќе

Првпат (а можеби и последен пат) ќе ја гледаме ударната тројка Нејмар-Меси-Мбапе заедно?

Маурисио Почетино ги вклучи трите мегаѕвезди, Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар во тимот на Пари Сен-Жермен за гостувањето на …

Првпат (а можеби и последен пат) ќе ја гледаме ударната тројка Нејмар-Меси-Мбапе заедно? Прочитај повеќе

Трагедија во Ремс – се самоуби докторот на клубот по позитивниот тест на корона вирус

Жан-Пјер Калио, претседателот на францускиот прволигаш, Стад де Ремс, потврди дека нивниот доктор Бернар Гонзалез се самоубил откако имал позитивен …

Трагедија во Ремс – се самоуби докторот на клубот по позитивниот тест на корона вирус Прочитај повеќе

Ремс го „уништи“ ПСЖ за прв пораз на „Паркот на принцовите“ по 22 меча (видео)

Откако минатата сезона никој не можеше да ги „допре“ барем во првиот дел од годината, сега Пари Сен-Жермен го доживеа …

Ремс го „уништи“ ПСЖ за прв пораз на „Паркот на принцовите“ по 22 меча (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top