Top Sport

Ренџерс

Џабе прекрасниот гол на Миовски, Абердин не успеаја да влезат во финалето на Шкотскиот лига куп

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжи со одличните настапи за шкотскиот Абердин, но не успеа да ги однесе до финалето на …

Џабе прекрасниот гол на Миовски, Абердин не успеаја да влезат во финалето на Шкотскиот лига куп Прочитај повеќе

Барса извлече реми во Франкфурт, Вест хем и Лион израмнети во Лондон

Барселона успеа да извлече 1:1 реми на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од четврт-финалето на Лига Европа за …

Барса извлече реми во Франкфурт, Вест хем и Лион израмнети во Лондон Прочитај повеќе

Пол Гаскоњ со „незапирлив“ удар за легендите на Ренџерс!

Легендарниот англиски фудбалер Пол Гаскоњ беше гласно поздравен од фановите на неговиот поранешен клуб Глазгов Ренџерс, откако влезе во игра …

Пол Гаскоњ со „незапирлив“ удар за легендите на Ренџерс! Прочитај повеќе

Барса победи во „пеколот“ во Истанбул, победата на Звезда не беше доволна

Барселона останува прв фаворит за титулата во Лига Европа, откако одговори на предизвикот и триумфираше со 2:1 на гостувањето кај …

Барса победи во „пеколот“ во Истанбул, победата на Звезда не беше доволна Прочитај повеќе

Барса со гол од пенал до реми со Наполи, Ренџерс со шок за Дортмунд

Патникот во осминафиналето на Лига Европа ќе се одлучува на „Диего Армандо Марадона“ во Неапол, откако Барселона и Наполи одиграа …

Барса со гол од пенал до реми со Наполи, Ренџерс со шок за Дортмунд Прочитај повеќе

Евертон го добија талентираниот Патерсон од Ренџерс

Шкотскиот дефанзивец Нејтан Патерсон го комплетираше трансферот од 10 милиони фунти од Ренџерс во Евертон за да стане второто засилување …

Евертон го добија талентираниот Патерсон од Ренџерс Прочитај повеќе

Scroll to Top