Top Sport

Република Ирска – фудбалска репрезентација

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија

Холандија и Србија забележаа важни гостински победи во квалификациските мечеви за Европското првенство во 2024 година, додека Албанија ја совлада …

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија Прочитај повеќе

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија

Фаворитите во групата Б од квалификациите за Европското првенство во 2024, Франција и Холандија стигнаа до рутински победи, додека Унгарија …

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија Прочитај повеќе

О’Нил: Немаше шанси Грилиш и Рајс да ја изберат Ирска пред Англија

Поранешниот ирски селектор, Мартин О’Нил признава дека не постоело шанса Џек Грилиш и Деклан Рајс да ја изберат Република Ирска …

О’Нил: Немаше шанси Грилиш и Рајс да ја изберат Ирска пред Англија Прочитај повеќе

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар!

Португалија не успеа да направи голем чекор кон Мундијалот во Катар во 2022, откако одиграа само 0:0 на гости кај …

Португалиja, Шпанија и Хрватска си поставија директни дуели за пласман во Катар! Прочитај повеќе

Роналдо е „кралот“ на Португалија – два гола во финишот за светски рекорд и победа над Ирска

Кристијано Роналдо постигна два гола во последните минути од мечот од квалификациите за СП во 2022 со Ирска во Фаро, …

Роналдо е „кралот“ на Португалија – два гола во финишот за светски рекорд и победа над Ирска Прочитај повеќе

Прво, па утка! Роналдо утна пенал и пропушти да стане единствен рекордер

Кристијано Роналдо имаше совршена шанса да го постигне својот 110. гол во дресот на португалската репрезентација и да го помине …

Прво, па утка! Роналдо утна пенал и пропушти да стане единствен рекордер Прочитај повеќе

Ирците спречија срамота против Андора, Швајцарците на „тренинг“ со Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација на Република Ирска спречи срамотен пораз од Андора, откако губеа со 1:0 за на крајот да стигнат до …

Ирците спречија срамота против Андора, Швајцарците на „тренинг“ со Лихтенштајн Прочитај повеќе

Ирскиот капитен се извини за шокантниот пораз од Луксембург

Капитенот на ирската фудбалска репрезентација, Шејмус Колмен признава дека поразот од Луксембург во квалификациите за СП во Катар 2022 е …

Ирскиот капитен се извини за шокантниот пораз од Луксембург Прочитај повеќе

Србија на Пикси дебитираше со победа, Словенците подобри од Хрватска, Украинците со реми во Париз

Србија во првиот меч со Драган Стојковиќ-Пикси како селектор, стигна до камбек 3:2 победа над Ирска, благодарение на Душан Тадиќ …

Србија на Пикси дебитираше со победа, Словенците подобри од Хрватска, Украинците со реми во Париз Прочитај повеќе

Scroll to Top