Top Sport

Роберто Де Ѕерби

Газдата на Брајтон признава: Не знаев дека Де Ѕерби ќе има вакво влијание

Тони Блум, претседателот и сопственик на Брајтон вели дека од почеток сметал дека Роберто де Ѕерби е добар тенер за …

Газдата на Брајтон признава: Не знаев дека Де Ѕерби ќе има вакво влијание Прочитај повеќе

Гвардиола: Де Ѕерби е највлијателниот тренер во последните 20 години

Италијанскиот менаџер на Брајтон, Роберто де Ѕерби е највлијателниот фудбалски тренере во последните 20 години, тврди Пеп Гвардиола пред утрешниот …

Гвардиола: Де Ѕерби е највлијателниот тренер во последните 20 години Прочитај повеќе

Де Ѕерби по 6:0 победата: Не сум имал подобар меч во кариерата

Италијанскиот тренер Роберто де Ѕерби постојано ја зголемува својата репутација на одличен модерен тренер, а по 6:0 победата на неговите …

Де Ѕерби по 6:0 победата: Не сум имал подобар меч во кариерата Прочитај повеќе

Де Ѕерби ги покани синовите на Михајловиќ на меч на Брајтон

Двајцата синови на покојниот Синиша Михајловиќ беа посебни гости на „Ејмекс“ стадионот на Брајтон при 4:0 победата над Вест хем …

Де Ѕерби ги покани синовите на Михајловиќ на меч на Брајтон Прочитај повеќе

Де Ѕерби го исфрли Тросар од тимот, неговиот агент вели дека трансфер е најдобро решение

Новиот менаџер на Брајтон, Роберто де Ѕерби почна да воведува дисциплина во неговиот тим, откако го исфрли Леандро Тросар од …

Де Ѕерби го исфрли Тросар од тимот, неговиот агент вели дека трансфер е најдобро решение Прочитај повеќе

Scroll to Top