Top Sport

Роберто Фирмино

Роберто Фирмино ќе стане соиграч на Алиоски во Ал-Ахли

Бразилскиот интернационалец Роберто Фирмино замина од Ливерпул, а најверојатно нема да одолее на арапските милиони. И покрај тоа што имаше …

Роберто Фирмино ќе стане соиграч на Алиоски во Ал-Ахли Прочитај повеќе

Мане, Кутињо и Фирмино ќе му бидат соиграчи на Дарко Велковски?

Легендата на Ливерпул, Стивен Џерард, би можел повторно да ги обедини Садио Мане, Филипе Кутињо и Роберто Фирмино во еден …

Мане, Кутињо и Фирмино ќе му бидат соиграчи на Дарко Велковски? Прочитај повеќе

Ливерпул го потврдија заминувањето на Фирмино, Милнер, Кеита и Окслејд-Чембрлен

Ливерпул потврдија заминување на четири од своите фудбалери – Роберто Фирмино, Наби Кеита, Џејмс Милнер и Алекс Окслејд-Чембрлен ќе си …

Ливерпул го потврдија заминувањето на Фирмино, Милнер, Кеита и Окслејд-Чембрлен Прочитај повеќе

Scroll to Top