Top Sport

Роберто Манчини

Манчини ја презеде Саудиска Арабија за 25 милиони евра

Италијанскиот стручњак Роберто Манчини е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Саудиска Арабија Манчини пред две недели поднесе оставка од …

Манчини ја презеде Саудиска Арабија за 25 милиони евра Прочитај повеќе

Манчини утре ќе биде промовиран во селектор на Саудиска Арабија

Неколку недели откако изненадувачки си поднесе оставка од позицијата селектор на Италија, Роберто Манчини утре ќе биде промовиран во нов …

Манчини утре ќе биде промовиран во селектор на Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Манчини ќе заработува богатство како селектор на Саудиска Арабија

Добрата финансиска понуда била главнат причина што Роберто Манчини неочекувано си замина од позицијата селектор на италијанската фудбалска репрезентација, бидејќи …

Манчини ќе заработува богатство како селектор на Саудиска Арабија Прочитај повеќе

„Газета“: Манчини ќе биде селектор на Саудиска Арабија и ќе заработи 120 милиони евра

Роберто Манчини ќе стане нов селектор на Саудиска Арабија, пишува „Газета дело спорт“. По оставката на селекторската функција на италијанската …

„Газета“: Манчини ќе биде селектор на Саудиска Арабија и ќе заработи 120 милиони евра Прочитај повеќе

Италијанците разочарани од имињата за можни наследници на Манчини

Италијанците ја чекаат разврската на прашањето кој ќе биде нов селектор откако Роберто Манчини поднесе неотповиклива оставка. Два дена по …

Италијанците разочарани од имињата за можни наследници на Манчини Прочитај повеќе

Манчини си заминал поради понуда од Саудиска Арабија?

Богата понуда од Саудиска Арабија е причината за оставката на Роберто Манчини на селекторската функција во италијанската репрезентација. Како гром …

Манчини си заминал поради понуда од Саудиска Арабија? Прочитај повеќе

Манчини подготвува ново изненадување од Јужна Америка за следниот собир на „аѕурите“

Роберто Манчини повторно ќе приреди изненадување за јунскиот собир на италијанската фудбалска репрезентација. Селекторот на „аѕурите“ ќе ја засили одбранбената …

Манчини подготвува ново изненадување од Јужна Америка за следниот собир на „аѕурите“ Прочитај повеќе

Scroll to Top