Top Sport

Рочдејл

Почина Тони Колинс, првиот црн менаџер во англискиот фудбал

Тони Колинс, првиот црн менаџер во Англиската фудбалска лига (ЕФЛ), почина на 94 години, потврди Асоцијацијата на фудбалски менаџери, добивајќи …

Почина Тони Колинс, првиот црн менаџер во англискиот фудбал Прочитај повеќе

ФА куп: Третолигашот Рочдејл со гол на 40-годишник обезбеди реми со Њукасл (видео)

Третолигашот Рочдејл успеа да извлече реми 1:1 со премиерлигашот Њукасл во третото коло на ФА купот, што им обезбеди реванш …

ФА куп: Третолигашот Рочдејл со гол на 40-годишник обезбеди реми со Њукасл (видео) Прочитај повеќе

Лига куп: Јунајтед на пенали се спасуваше од срам, Челси со седум гола за Гримзби (видео)

Лошата форма на Манчестер јунајтед продолжува, откако третолигашот Рочдејл успеа да ги намачи во 1/16 финалето на Лига купот, и …

Лига куп: Јунајтед на пенали се спасуваше од срам, Челси со седум гола за Гримзби (видео) Прочитај повеќе

Прво двапати го победи ракот, потоа го спаси Рочдејл од испаѓање (видео)

Од сите инспиративни приказни од англискиот фудбал и борбата за опстанок во лигите, секако највпечатлива е таа на Џо Томпсон. …

Прво двапати го победи ракот, потоа го спаси Рочдејл од испаѓање (видео) Прочитај повеќе

ВАР поништи два гола на Тотенхем, тие стигнаа до 6:1 победа! (видео)

Повторениот натпревар од осминафиналето на ФА купот против Рочдејл навивачите на Тотенхем ќе го паметат по многу работи – снегот …

ВАР поништи два гола на Тотенхем, тие стигнаа до 6:1 победа! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top