Top Sport

Сандра Перковиќ

Баршим скокна највисоко, крај на златната низа на Перковиќ, луд финиш на стиплчезот (видео)

Мутаз Еса Баршим го донесе првото злато за Катар на осмиот ден од Светското првенство во оваа азиска земја, откако …

Баршим скокна највисоко, крај на златната низа на Перковиќ, луд финиш на стиплчезот (видео) Прочитај повеќе

Перковиќ златото го прослави со сочно пцуење! (видео)

Хрватката Сандра Перковиќ во сабоата покажа дека една од најталентираните и најуспешните атлетичарки од регионот, откако освои петто европско злато …

Перковиќ златото го прослави со сочно пцуење! (видео) Прочитај повеќе

ЕП атлетика: Перковиќ маестрално до петто злато, Ингебритсен пак ги победи браќата

Норвешкиот тинејџер, Јакоб Ингебригтсен по титулата на 1.500 метри стана европски шампион и на 5.000 метри, победувајќи го својот постар …

ЕП атлетика: Перковиќ маестрално до петто злато, Ингебритсен пак ги победи браќата Прочитај повеќе

Импресивни победи на Семенја и Перковиќ на стартот на Дијамантската лига

Јужноафриканката Кастер Семенја постави нов национален рекорд на 1.500 метри, стигнувајќи до убедлива победа на првиот митинг од Дијамантската лига …

Импресивни победи на Семенја и Перковиќ на стартот на Дијамантската лига Прочитај повеќе

Перковиќ најдобрата на Балканот, одби да ја прими наградата

Сандра Перковиќ е прогласена за најдобра атлетичарка на Балканот, одбила да ја прими наградата, која потоа заврши кај Романката Бјанка …

Перковиќ најдобрата на Балканот, одби да ја прими наградата Прочитај повеќе

Scroll to Top