Top Sport

Стевче Алушовски

Костадин Петров ќе игра во тимот на Стевче Алушовски на Исланд

Македонскиот ракометар Костадин Петров од следната сезона ќе игра во исландскиот тим Тор Акурејри каде тренер е Стевче Алушовски. Договорот …

Костадин Петров ќе игра во тимот на Стевче Алушовски на Исланд Прочитај повеќе

Пред СЕХА финалето, Алушовски признава дека Вардар не е фаворит, но…

Вардар уште еднаш ќе се бори за трофејот од СЕХА лигата денеска, во големото финале против Веспрем по драматичната петочна …

Пред СЕХА финалето, Алушовски признава дека Вардар не е фаворит, но… Прочитај повеќе

Алушовски откри дел од плановите за „новиот“ Вардар (видео)

Стевче Алушовски, тренерот на РК Вардар беше гостин на „Интервју на неделата“ на популарниот ракометен веб-сајт „Балкан хендбол“, каде што …

Алушовски откри дел од плановите за „новиот“ Вардар (видео) Прочитај повеќе

Дефинитивно–Борко Ристовски и Марко Мишевски повторно во Вардар

Тренерот на РК Вардар, Стевче Алушевски денеска на прес-конференцијата по мечот од ЛШ против Монпелје ги разреши дилемите за шпекулациите …

Дефинитивно–Борко Ристовски и Марко Мишевски повторно во Вардар Прочитај повеќе

Еурофарм Работник го отпуштија Алушовски

Битолскиот ракометен клуб Еурофарм Работник потврди дека ја прекинува соработката со тренерот Стевче Алушовски по низата разочарувачки резултати во Лигата …

Еурофарм Работник го отпуштија Алушовски Прочитај повеќе

Scroll to Top